Lučić pocepao Armaniju ulaznicu za fajnal-for i produžio seriju! (VIDEO)

Ekipa Bajerna savladala je na svom terenu Armani sa 85:82, u četvrtom meču četvrtfinalne serije Evrolige i izborila odlučujući meč za plasman na fajnal-for u Kelnu.

Heroj susreta bio je Vladimir Lučić, koji je prvo alej-upom izjednačio rezultat, a onda i sa tri vezana pogotka sa slobodnih bacanja potvrdio trijumf Bajerna. Međutim, do poravnanja ne bi ni došlo da vanrednu partiju nije pružio Pol Cipser, za koga se činilo da u drugom poluvremenu sam drži priključak svoje ekipe.

lučić

Na početku su se ekipe smenjivale u vođstvu. Meč je za Bavarce dobro otvorio Vejd Boldvin, dok je sa druge strane stizao odgovor u vidu Malkoma Dilejnija. Sredinom prve četvrtine, Di Džej Sili je plesao po terenu, zadavao velike probleme odbrani Armanija i sa 11 poena u toj deonici bio najzaslužniji što je ekipa Andree Trinkijerija prvo četvrtinu završila sa suficitom od četiri poena.

Gde je Dilejni stao u prvoj četvrtini, nastavio je u drugoj. Pogađao je iz svih pozicija i pokrenuo seriju kojom je Armani došao do +10 pred odlazak na veliki odmor.

Nisu se snašli Bavarci ni na početku drugog poluvremena, pa je posle poena Dilejnija i Ledeja, Trinkijeri morao da zatraži tajm-aut, na maksimalnih +13 za goste. Uspeli su domaći da se malo konsoliduju, ali to nije bilo dovoljno da značajnije smanje zaostatak. U tim momentima razigrao se i Pol Cipser, ali je trojka Šejvona Šildsa za +8 na kraju treće četvrtine značila nešto komforniji ulazak Manekena u poslednju deonicu.

Bajern se nije predavao i postepeno je topio prednost zahvaljujući Cipseru, koji je pravio neke od najlepših poteza ovosezonskog izdanja Evrolige.

To se pogotovo odnosi na zakucavanje preko Kajla Hajnsa, kao i na trojku iz teške pozicije kojom je Bajern došao na -1, na pet minuta pre kraja meča.

Bajern nije dugo čekao na vođstvo. Posle poena Dilejnija, Džejlen Rejnolds je pogodio dugu dvojku i doneo prednost Bavarcima na tri minuta do kraja, da bi Dilejni opet poentirao za vođstvo svoje ekipe.

Posle nekoliko neiskorišćenih napada, Dilejni propušta da odvede svoj tim na +4, pa Cipser hvata loptu i baca alej-up Lučiću, koji nemilosrdno zakucava, uz faul Šejvona Šildsa.

Lučić realizuje slobodno bacanje i donosi Bajernu minimalnu prednost na 23 sekunde do kraja. U sledećem napadu Šilds se ne snalazi i posle sudijskog razmatranja lopta pripada Bajernu.

Ubrzo se srpski košarkaš našao na liniji za slobodna bacanja. Hladnokrvno pogađa oba, dok na drugoj strani Luiđi Datome, zatim i Dilejni promašuju šut za produžetak.

Najefikasniji u pobedničkom timu bio je Vejd Boldvin sa 18 poena, Pol Cipser je ubacio 16, a heroj meča Vladimir Lučić 12.

Armani je predvodio Malkolm Dilejni sa 28 poena, Šejvon Šilds je upisao 17. Vladimir Micov proveo je pet minuta na parketu i za to vreme se nije upisao u strelce.

Peti, odlučujući meč finalne serije igra se u Milanu, 4. maja u 20:45.

Pobednik ovog četvrtfinalnog para na fajnal-foru u Kelnu igraće protiv boljeg iz duela Zenit – Barselona, gde je takođe 2:2.