Lučić trojkom preko ruke rastužio Nedovića i Panatu (VIDEO)

Košarkaši Bajerna u samom finišu u meča 11. kola Evrolige došli su do poebede protiv Panatinaikosa koji je na minut do kraja imao pobedu u rukama.

Bajern je na kraju slavio rezultatom 81:78, a priliku da uopšte dođe do pobede donela je ekipi iz Minhena trojka Vladimira Lučića 29 sekundi pre kraja meča.

U potpunosti su ekipe bile izjednačena posle prve četvrtine, da bi se do odlaska na odmor Panatinaikos „odlepio“ na sedam poena razlike.

Probudio se Bajern u nastavku i upornošću uspeo da u odlučujuću četvrtinu uđe sa samo poenom zaostatka, čak je domaćin i poveo pola koša na startu poslednje četvrtine, ali je nakon toga prednost Panatinaikosa išla i do devet poena. To ipak, nije bilo dovoljno za mirnu završnicu u kojoj su gosti ipak uspeli da odole i dođu do pobede.

Bajern je u poslednjem minutu prpustio priliku da dođe do izjednačenja, ali nije Panatinaikos iskoristio priliku da ode na +4. Uz to su promašili i dva slobodna bacanja.

Na 29 sekundi do kraja, Lučić je šutirao i pogodio trojku koja je donela Bajernu vođstvo 77:76. Nije Panatinaikosu prošla ideja da što duže drži loptu u finišu i pokuša da iznudi faul, usledio je neuspešan pokušaj za tri poena iizgubljena lopta pa je Bajern sa linije za slobodna bacanja potvrdio pobedu.

U timu Bajerna najefikasniji je bio Hilard sa 20 poena, Tomas je pratio sa 15, a Vladimir Lučić postigao je šest poena – dve trojke dao je u poslednjoj četvrtini meča.

Najbolji u ekipi Panatinaikosa bili su Papapetru sa 17 i Makon sa 12 poena.

Bajern sada ima skor 5-6, a Panatinaikos 2-9.