Maestralan preokret Srbije, „Orlovi“ srušili Jermeniju za poluvreme!

Fudbalska reprezentacija Srbije do 21. godinu savladala je, nakon preokreta, selekciju Jermenije rezultatom 1:4 u okviru kvalifikacija za Evropsko prvenstvo.

Orlovi su do pobede došli nakon preokreta u drugom poluvremenu. Prvih 45 minuta pripalo je domaćima koji su poveli u 36. minutu preko Mikalea Mirzojana.

U drugom delu usledila je potpuna dominacija Srbije koja je vrlo brzo došla do izjednačenja. Prvo je u 56. minutu doskorašnji Zvezdin mladi napadač Željko Gavrić proigrao Strahinju Erakovića koji potom izjednačava na 1:1.

Imali su orlovi i nakon gola mnogo prilika ali promene rezultata nije bilo sve do samog finiša utakmice.

Prednost Srbiji doneo je napadač Partizana, Nikola Terzić golom u 85. minutu utakmice.

Samo tri minute kasnije na listu strelaca upisao se i Slobodan Tedić koji je povisio na 1:3, da bi u poslednjem minutu sudijske nadoknade Željko Gavrić promašio penal ali se lopta srećno odbila do Nikole Terzića koji nesebično vraća loptu do Gavrića za konačnih 1:4.

Srbija je ovom pobedom zauzela četvrto mesto sa četiri boda i tri odigrane utakmice. Orlovima sledi duel sa Francuskom.