Maetsralni Jokić vodio Denver do izjednačenja u seriji (VIDEO)

Košarkaši Denver Nagetsa uspeli su da slave protiv ekipe Portlanda u drugoj utakmici plej-of serije 128:109 i tako izjednače rezultat u seriji na 1:1.

Nikola Jokić je ponovo bio najbolji pojedinac u redovima domaćih. Srpski centar je predvodio Denver sa 38 poena (15/20), osam skokova i pet asistencija. Dao je 15 koševa iz igre, dve trojke iz četiri pokušaja i imao je šest od šest sa linije za slobodna bacanja. Majkl Porter je dodao 18 poena, Pol Milsap 15, Aron Gordon brojao je do 13, a na po 12 su stali Fakundo Kampaco i Monte Moris.

Portlandu nije bio dovoljan raspucani Demijan Lilard koji je postigao 42 poena uz deset asistencija. Jusuf Nurkić stao je na sedam poena, ali je imao 13 skokova i jednu asistenciju. SiDžej Mekolum dodao je 21 poen, a sa 15 je Norman Pauel bio treći dvocifreni igrač u Portlandu.

Portland je trojkom otvorio utakmicu, ali je ubrzo stigao odgpvor i Denver je bio tim koji je tokom prve četvrtine dikrirao tempo i imao prednost koja je išla i do 13 poena. Posle prvih 12 mimuta Denver je vodio 31:25.

Demijan Lilard je terorisao odbranu Denvera u prvom poluvremenu u kome je zabeležio čak 29 poena. Ipak ni on nije mogao da nadomesti razliku koju je pravio Denverov napad koji je funkcionisao kao sat. Na poluvreme je ekipa iz Kolorada otišla sa +12.

Posle pauze, trener Denvera Majk Meloun je postavio Arona Gordona za glavnog zaduženog za usporavanje Lilarda, što je rezultiralo sa samo 11 poena vrsnog plejmejkera u drugom delu igre.

Jedino što se promenilo u drugom poluvremenu je najveća prednost koju je imao Denver. U trećoj četvrtini stigli su i do +20, pa onda to za poen povećali u poslednjoj četvrtini.

Treća utakmica igra se 28. maja.

U prvom susretu večeri Milvoki je slavio i u drugom meču protiv Majamija. Za vođstvo 2:0 u četvrtfinalu Istoka Baksi su slavili 132:98.

Sve je u ovom duelu zapravo bilo jasno kada je nakon prve četvrtine semafor pokazivao 46:20 za domaće.

Apsolutna dominacija Baksa trajala je tokom celog meča, prednost je samo rasla i stizala i do 36 poena.

Janis Adetokumbo bio je najefikasniji u Milvokiju sa 31 poenom (trojke šest od sedam), 13 skokova i šest asistencija. Brajan Forbs pratio je sa 22 poena, Kris Midlton dodao je 17 (trojke šest od šest), Džru Holidej zabeležio je dabl-dabl sa 11 poena i 15 asistencija.

Dvejn Dedmon bio je najbolji u Majamiju sa 19 poena i devet skokova. Goran Dragić dao je poen manje uz dva skoka i četiri asistencije. Nemanja Bjelica ubacio je četiri poena uz po jedan skok, blokadu i ukradenu loptu.

I Milvoki i Majami treću utakmicu igraju 28. maja.