Majnc odložio Bajernovu proslavu titule, Borusija pobedila sa 10 igrača

Fudbaleri Majnca šokirali su ekipu Bajerna na svom stadionu i uzeli sva 3 boda iz ovog meča rezultatom 2:1. Sem ove odigrano je još tri utakmice Bundeslige u terminu od 15.30, pobede su ostvarili i Union Berlin i Borusija Dortmund, a Frajburg i Hofenhajm podelili su bodove.

Prvi gol pao je već u trećem minutu, Jonatan Burkart savladao je Nojera koji se u toj situaciji nije baš proslavio. Kasnije u 37. minutu Robin Kvaizon je udarcem glavom povećao prednost domaćina na 2:0. Levandovski je na svom povratku ipak bio strelac za Bajern, ali njegov gol je došao tek u 95. minutu nakon kojeg je usledio kraj utakmice.

Ovo je velika pobeda za Majnc koji se nalazi usred borbe za opstanak. Bajern je u ovom kolu pobedom mogao i matematički da osigura titulu, međutim za to će ipak moraju da sačekaju, ili da se nadaju porazu ekipe iz Lajpciga.

Borusija iz Dortmunda savladala je Volfsburg sa 2:0 i ostala u trci za Ligu šampiona.

Haland je već u 12. minutu dao svoj prvi gol na utakmici. Džud Belingam zaradio je isključenje u 59. minutu ali to nije promenilo situaciju na terenu pa je Haland u 68. dodao još jedan pogodak na svoje ime.

Union Berlin nastavio je da pravi dobre rezultate, savladali su Verder iz Bremena rezultatom 3:1.

Ekipa iz Berlina ponovo je potvrdila da ima jednu od boljih sezona u svojoj istoriji, i trenutno je u aktivnoj borbi za šesto mesto koje vodi u Evropu. Verder se usled ovog poraza nalazi u grčevitoj borbi za opstanak, nalaze se na poziciji 14 sa tek 30 bodova posle 31. kola.

Hofenhajm i Frajburg podelili su bodove, utakmica je zavšena rezultatom 1:1.

Hofenhajm ovim remijem još uvek mora da brine o borbi za opstanak, matematički još uvek nisu sigurni, ali zato Frajburg sa ovim bodom jeste.

Hrvatski reprezentativac Andrej Kramarić doveo je svoj tim u vodstvo, a gosti su iz penala u 81. izjednačili, i tako obezbedili sebi važan bod.