Majorka šokirala aktuelnog šampiona Atletiko

Majorka je u okviru 16. kola La lige savladala ekipu Atletiko Madrida rezultatom 1:2, nakon sjajnog preokreta u finišu utakmice.

Nakon sedam vezanih mečeva na kojima nije slavila, Majorka je uspela da pobedi i to ne bilo koga, već aktuelnog šampiona Španije.

Golove smo videli tek u drugom poluvremenu, ali ne može se reći da nije bilo odličnih prilika za njih i u prvih 45. minuta.

Do vodstva je prvi došao Atletiko u 68. minutu kada je Mateus Kunja, odličnu loptu od strane Koree, zakucao u mrežu gostiju za 1:0.

Povratak Majorke usledio je u 80. minutu kada je Franko Ruso nakon slobodnog udarca, glavom poslao loptu iza leđa Jana Oblaka.

Konačnih 2:1 postavio je sjajni Takefusa Kubo, koji je golom krunisao, odličnu polukontru gostiju.

Atletiko je ovim porazom propustio šansu da zasedne na drugo mesto na tabeli.