MANČESTER JUNAJTED PREOKRETOM DO TRI BODA PROTIV TOTENHEMA: Arsenal siguran u Šefildu

Derbi kola između Totenhema i Mančester Junajteda završio je rezultatom 1:3 u korist „crvenih đavola“.

Domaći su poveli preko Hong Min Sona u 40. minuti, a pri tom rezultatu, ekipe su otišle na odmor. Drugo poluvreme u potpunosti je pripalo gostima. Izjednačenje je Junajtedu doneo je Fred u 57. minuti. Gosti se nisu zadovoljili nerešenim rezultatom pa su nakon Fredovog gola ubrzali tempo igre. Edinson Kavani je nakon sjajne timske akcije u 79. minuti doneo prednost Junajtedu, da bi u poslednjoj minuti sudijske nadoknade Mejson Grinvud stavio tačku na meč i zabeležio konačnih 1:3. Mančester Junajted je ovom pobedom došao na -11 i utakmicu manje u odnosu na gradskog rivala i trenutno prvoplasiranu ekipu, Mančester Siti.

Mančester Junajted

Arsenal ubedljiv protiv Šefilda

Ekipa Arsenala gostovala je večeras Šefild Junajtedu, te obezbedila pobedu u gostima rezultatom 0:3. Dva gola za „tobdžije“ postigao je Aleksander Lakazet (33′, 85′) a pored njega u strelce se upisao i Martineli. Ovom pobedom, Arsenal se nalazi na devetoj poziciji sa 45 osvojenih bodova isto kao i ekipa Lidsa. Iako još ništa nije gotovo, ekipa Arsenala imaće veoma težak zadatak da preko plasmana u domaćem prvenstvu obezbedi učešće u evropskim takmičenjima. Navijačima londonskog tima nadu ostavlja prilično dobar raspored do kraja prvenstva, kao i učešće „tobdžija“ u četvrtfinalu Lige Evrope.