Marez odveo Siti u istorijsko finale Lige šampiona!

Fudbaleri Mančester sitija pobedili su PSŽ u drugoj polufinalnoj utakmici Lige šampiona rezultatom 2:0, i ukupnim rezultatom 4:1 plasirali se u finale Lige šampiona. Sitiju će ovo biti prvo finale u evropskim takmičenjima.

Mančester je utakmicu Lige šampiona dočekao hladnim vremenom i snegom, koji je delimično očišćen pre utakmice. Sneg je možda prestao da pada pre sudijskog zvižduka, ali je pljusak čitavih devedeset minuta pratio dešavanja na Etihadu.

Uzbuđenja su počela već posle sedam minuta kada je Kujpers dosudio penal za PSŽ, ali ta odluka je kratko bila aktuelna jer je Holanđanin uz pomoć VAR-a uočio da je Zinčenko igrao ramenom, a ne rukom.

Samo nekoliko minuta nakon toga Rijad Marez je nakon kontranapada svoje ekipe uz malo sreće naleteo na odbijenu loptu i savladao Kejlora Navasa.

PSŽ je u prvom delu igre imao svoje šanse. Šest minuta nakon primljenog gola Markinjos je na drugoj strani pogodio prečku, a odmah u sledećoj akciji Di Marija je mogao do gola nakon greške odbrane Sitija, ali je Argentinac bio neprecizan.

Drugo poluvreme, druga strana terena, ali opet kontranapad Sitija koji golom kruniše Rijad Marez. Igrao se 63. minut i već se moglo videti ko će biti prvi finalista. Marezu je ovo bio četvrti gol u ovoj sezoni Lige šampiona, a čak 3 je postigao upravo protiv PSŽ-a.

Parižani nisu uspeli da odgovore, naprotiv. Iskusni Anhel Di Marija dozvolio je da ga savlada temperament i namerno je nagazio Fernandinja pored aut linije. Kujpers je Argentincu pokazao direktan crveni karton, nakon čega je PSŽ izgubio svaku nadu što se odrazilo i na njihovu igru.

Konačan rezultat ostao je 2:0, a kako su pobedili i na Parku Prinčeva – Građani su prvi put u istoriji kluba postali učesnici finala Lige Šampiona.