Milinković-Savić glavni lik drame u Đenovi: Gol, asistencija pa crveni karton

Lacio je slavio na gostovanju u Đenovi protiv ekipe Sampdorije u okviru 16. kola Serije A, a rezultat je bio 1:3.

Utakmicu je obeležio srpski fudbaler, Sergej Milinković-Savić koji je upisao gol i asistenciju a potom u svega jedan minut zaradio dva žuta, odnosno crveni karton.

Milinković-Savić je doneo vodstvo svom timu u sedmoj minuti kada je primio odličnu loptu u šesnaestercu a potom snažno pogodio u donji desni ugao.

Samo deset minuta kasnije, Ćiro Imobile povećao je na 2:0.

U samom finišu poluvremena, Imobile je još jednom upisao svoje ime na listu strelaca, a asistent je bio upravo Sergej.

U 67. minutu kada je pitanje pobednika već bilo rešeno, Milinković-Savić dobio je dva žuta kartona u minutu, što ga je udaljilo sa terena.

Igrača više Sampdorija je iskoristila tek za ublažavanje poraza, a strelac je bio Manolo Gabijadini.

Sa ova tri boda, Lacio je izbio na sedmo mesto sa 25 bodova, koliko ima i gradski rival Roma koja je na šestom.

Sampdorija je sa 15 bodova na 15. poziciji.