Mitrović het-trikom vratio Fulam na prvo mesto (VIDEO)

Fudbaleri Fulama deklasirali su ekipu Bristol Sitija sa 6:2 u okviru 27. kola Čempionšipa, uz fenomenalnu partiju Aleksandra Mitrovića.

Fulam je stekao tri gola prednosti u prvom delu igru, i tako već rešio pitanje pobendika.

Gosti su poveli u sedmom minutu golom Semenja. Isti igrač je još jednom zatresao mrežu domaćih za vodjstvo od 2:1 u 29. minutu, ali ipak nije uspeo da parira izuzetno raspoloženom Mitroviću.

Mitrović

Na oduševljnje navijača na Krejven Kotidžu reprezentativac Srbije je mrežu gostiju iz Bristola pogađao u 21, 41. i 45+1. minutu. Prvi gol postigao je na dodavanje Harija Vilsona, druga dva nakon asistencija Toma Karnija.

Osim het-trika, Mitrović je uspeo da zabeleži i asistenciju. On je u 31. minutu učestvovao u akciji nakon koje je Neskens Kebano postigao treći pogodak za Fulam. Mrežu gostiju zatresao je i Fabio Kavaljo u 36. minutu meča.

Svojim drugim golom u 57. minutu Kebano je postavio konačnih 6:2.

Aleksandar Mitrović igra sjajno ove sezone za klub iz Londona. Trenutno je prvi strelac Čempionšipa sa 27 golova, sedam više od Breretona iz Blekburna na drugom mestu. Takođe ima i sedam asiastencija.

Fulam se sa ovom pobedom vratio na prvo mesto na tabeli. Sad ima 51 bod, dva više od Bonmuta i Blekburna na pozicijama dva i tri.