MITROVIĆA SAVLADALE EMOCIJE: Predstavljanje zemlje najveća čast (VIDEO)

Srpski reprezentativac Aleksandar Mitrović golom protiv Portugala oborio je rekord Stjepana Bobeka i tako se osamio na večnoj listi najboljih strelaca u istoriji reprezentacije. U izjavi koju je neposredno posle utakmice dao za Sportklub bio je veoma emotivan.

Najavio je Piksi ofanzivnu Srbiju, međutim Portugal je uspeo da iskoristi pukotine u odbrani i na veliki odmor ode sa prednošću od 2:0. Bolji početak drugog poluvremena Srbija nije mogla da zamisli, jer je Mitrović već u 46. minutu glavom savladao Lopeza na centaršut Nemanje Radonjića. Tim golom došao je do cifre od 39 pogodaka za nacionalni tim, što je jedan više od Stjepana Bobeka, donedavnog rekordera.

– Znao sam da ću ga srušiti kad-tad, ali osećaj je neverovatan. Stojim pred vama, prolaze slike kroz glavu, još od detinjstva… Fenomenalan osećaj. Reprezentacija je najveća čast, ali da srušim rekord koji je star 65 godina, o kojem sam sanjao sam kao dete. Izvini, nisam nešto emotivan, ali fenomenan trenutak. Sada stojim ispred sebe i svoje porodice porodice, verujte mi da nema ponosnije i časnije porodice od moje u ovom trenutku. Ne znam šta bih rekao.

Srbija je do izjednačenja došla posle munjevitog kontranapada, kada je tečnu akciju krunisao Filip Kostić pogotkom za 2:2 čime je postavljen konačan rezultat. Mitrović smatra da postoji još prostora za napredak.

– Primili smo naivno dva gola, iz tri šuta. Imali smo neke polušanse, nismo igrali kao što smo želeli. Drugo poluvreme smo promenili, izašli smo visoko, znali da nas prvi gol vraća. Imali smo još par šansica, realan je rezultat. Nisam video situaciju na kraju, bio sam na klupi, ali primamo golove iz naših grešaka i to ne smemo da dozvolimo. Mislim da je bilo fenomenalno veče za sve ljubitelje fudbala – rekao je Mitrović.