Monako osvojio titulu Evrokupa!

Ekipa Monaka osvojila je Evrokup pobedom nad Uniksom u gostima, rezultatom 86:83, za 2:0 u seriji.

Obe ekipe su već obezbedile učešće u Evroligi, pa finalna serija u tom smislu nije imala rezultatski značaj.

Monako je prvi francuski tim koji je osvojio Evrokup.

Najzaslužniji za podvig Monaka bili su Rob Grej sa 25 poena i Džalil Obrajen sa 16. Na drugoj strani, najefikasniji je bio Džon Braun sa 16 poena, dok je Džordan Tiodor dodao 15. Tragičar večeri bio je Džamar Smit, koji je prvo promašio trojku za vođstvo, pa za produžetak.

Na startu se igrala košarka lepa za oko, sa puno šuteva za tri poena, na čime su napadi ekipa bili bazirani. U tom periodu niko nije ostvario osetniju prednost, a domaći su prvu deonicu zatvorili sa +2, košem Nejta Voltersa uz zvuk sirene.

monako

I u nastavku je viđena rezultatska klackalica, o čemu govori podatak da je najveća razlika do poluvremena bila +6 za Monako. Posebno raspoložen u francuskom timu bio je pomenuti Grej, koji je do poluvremena ubacio 17 poena. Braun i Tiodor nisu dozvoljavali izabranicima Zvezdana Mitrovića da stvore osetniju prednost, pa se pred poslednjih 20 minuta otišlo sa poenom razlike za Monako.

Treća deonica mogla bi da se opiše kao i prve dve. Koš za koš, minimalna prednost Monaka i sjajni Rob Grej koji nastavlja da zadaje muke odbrani Uniksa. Vredno pomena je i da je početkom drugog poluvremena MVP Evrokupa Džamar Smit upisao svoje prve poene na meču.

Međutim, Smit se pojavio kada je to bilo najpotrebnije. Amerikanac je sam istopio prednost Monaka od šest poena, na 1:38 do kraja regularnog toka susreta. Zatim je novim poenima doneo svom timu prednost, da bi Džejlil Obrajen postigao koš uz faul i omogućio francuskom timu poen prednosti na deset sekundi do kraja meča.

Smit zatim preuzima odgovornost i promašuje trojku za pobedu. Posle toga Obrajen biva fauliran i pogađa oba slobodna bacanja. Smit još jednom uzima šut i promašuje produžetak, za veliko slavlje francuskog tima.