Na pobedu od svetskog rekorda: Crveno-beli deklasirali Bačku već u prvom poluvremenu (VIDEO)

Crvena zvezda je u 37. kolu Ling Long Superlige Srbije deklasirala ekipu Bačke iz Bačke Palanke rezultatom 0:5. Crveno-beli su pitanje pobednika rešili već u prvom poluvremenu, nakon ostvarene prednosti od četiri gola.

Zvezda je odlučno ušla u meč, a do prednosti je tim Dejana Stankovića došao već u 15. minuti golom Milana Pavkova. Do kraja poluvremena mrežu je dva puta pogađao Željko Gavrić (24′, 36′), a jednom se u strelce upisao i Njegoš Petrović u 32. minuti.

U drugom poluvremenu, crveno-beli su malo spustili ritam igre, ali su u samom finišu uspeli da na semaforu povise rezultat za još jedan gol koji je postigao Mirko Ivanić, trenutno najbolji strelac Zvezde, sa 16 postignutih golova.

Zvezda će, ukoliko pobedi ekipu Zlatibora u narednom kolu, oboriti rekord koji drži Seltik po broju osvojenih bodova u toku jedne sezone. Ni to nije jedini rekord koji bi crveno-beli mogli da obore. Ukoliko do kraja postignu još dva gola oboriće Partizanov rekord po broju postignutih golova u sezoni (111).