Napoli deklasirao Lacio: Milinković-Savić strelac u teškom porazu

Napoli je za kraj 32. kola Serije A pobedio ekipu Lacija sa visokih 5:2 u Napulju.

Napoli

Obe ekipe imale su svoje šanse i zaista se igrao kvalitetan fudbal, ali dosta uspešniji bili su domaći koji su čak pet puta pogodili mrežu iskusnog Pepea Rejne. Mrežu domaćih načeo je Lorenco Insinje već u sedmoj minuti iz penala, da bi samo pet minuta kasnije Mateo Politano povisio na konačnih 2:0 na poluvremenu.

U drugom poluvremenu domaći su nastavili tamo gde su stali u prvom, a Lorenco Insinje se ponovo upisao na listu strelaca u 53. minuti. Visokih 4:0 postavio je Dris Mertens u 65. minuti i već tada se činio da su gosti potpuno „rastavljeni“. Međutim usledila su dva gola u samo četiri minute i naznaka za potencijalni povratak u utakmicu. Prvo je u 70. pogodio Ćiro Imobile, da bi nakon njega još jedan gol na ime gostiju postigao Sergej Milinković-Savić. Sve nade za povratak Rimljana ugasio je Viktor Osmihen u 80. minuti, golom za konačnih 5:2.

Utakmicu pre ove igrali su ekipe Rome i Atalante, a rezultat je bio 1:1, uz po jedan crveni karton na obe strane.