Napoli siguran u Firenci: Gatuzov tim sada na korak do grupne faze Lige šampiona

Napoli je u okviru 37. kola Serije A, slavio protiv Fjorentine na gostovanju u Firenci, rezultato 0:2, i tako obezbedio mesto u top 4 jedno kolo do kraja. Gatuzov tim u poslednjem kolu očekuje meč u Napulju protiv Verone koji će ujedno biti i poslednja prepreka za sigurno učešće u Ligi šampiona naredne sezone.

U 13. minuti utakmice, mrežu je prvi put na utakmici pogodio, Dušan Vlahović, ali je taj gol poništen nakon što je pomoćnik signalizirao ofsajd. Do kraja poluvremena i gosti su imali dobre prilike preko Timoa Bakajoka i Lorenca Insinjea, ali je rezultat u prvih 45. minuta ostao 0:0.

U drugom poluvremenu, utakmica je postala dosta sadržajnija. Već na samom početku u 56. minuti, Napoli dobija priliku da zabije iz penala, nakon što je sudija pregledao sporni faul uz pomoć VAR tehonologije. Lorenco Insinje preuzeo je odgovornos, ali mu je golman Fjorentine odbranio. Ipak, lopta se srećno vratila italijanskom napadaču, koji ju je potom smestio u mrežu. Pobedu Napolija, overio je Pjotr Zjelinski, nešto više od deset miuta nakon prvog gola.

Nakon toga, Napoli je spustio tempo utakmice i uspeo sačuvati važnu prednost do kraja.