Nastavlja se borba u Bundesligi, Bajern i Borusija rutinski do bodova!

Bajern Minhen je u okviru devetog kola Bundeslige savladao ekipu Hofenhajma rezultatom 4:0. U istom terminu Borusija Dortmund bila je bolja od Arminije rezultatom 1:3.

Bajern je očekivano agresivno ušao u duel, te su domaći već u prvom poluvremenu ostvarili prednost od 2:0.

Mrežu Hofenhajma načeo je Serž Gnabri u 16. minutu utakmice. Samo 15 minuta kasnije, nezaustavljivi Robert Levandovski duplirao je prednost svojim desetim golom u dosadašnjem delu sezone.

U drugom poluvremenu golovi su stigli nešto kasnije.

Na 3:0 povećao je Maksim Čupo-Moting u 82. minutu, da bi konačnih 4:0 postavio Kingsli Koman pet minuta kasnije.

Borusija je bila odlična na gostovanju Arminiji, te je golovima Emrea Džana iz penala u 31. minutu a potom Matsa Humelsa u 45. rešila pitanje pobednika već u prvom delu.

Na 3:0 povećao je Džud Belingem u 72. minutu i tada je definitivno bilo jasno ko će poneti sva tri boda.

Domaći su došli do utešnog gola u 87. minutu preko Fabijana Klosa iz penala.