NJUKASL OSTVARIO VAŽNU POBEDU U GOSTIMA: Vest Hem se ponovo kocka (VIDEO)

Nedeljno izdanje Premijer Lige otvorili su Barnli i Njukasl utakmicom na Turf Muru. Njukasl je nakon sjajnog preokreta uspeo da ostvari važna tri boda u borbi za opstanak.

Sent Maksimin se vratio u stilu

Odlično je utakmicu otvorio Barnli, pa su već u 18. minuti nakon sjajne saradnje Krisa Vuda i Mateja Vidre uspeli da povedu sa 1:0. Češkom napadaču je ovo drugi gol u dve utakmice u ligi i reklo bi se da je na odličnom putu da pronađe odličnu formu. Do kraja prvog poluvremena bili su domaći dominantnija ekipa, a do potpunog preokreta došlo je tek u drugom poluvremenu. Stiv Brus je itekako pogodio izmene, te su povratnici od povreda, Kalum Vilson i Alan Sent Maksimin uneli život u igru gostiju. Sent Maksimin je odmah upotrebio svoju prepoznatljivu brzinu i odlično probio po strani. Na ivici šesnaesterca njegovo dodavanje je pokupio Džejkob Marfi koji je izjednačio za 1:1, a igrao se 59. minut. Samo pet minuta kasnije Sent Maksimin je ponovo pretrčao odbranu Barnlija, ali se ovoga puta odlučio na šut koji je završio u donjem levom uglu Barnlijevog gola. Ovo je veoma važna pobeda za Njukasl koji je sada šest bodova udaljen od Fulama sa kojim se direktno bori za opstanak u najjačem rangu engleskog fudbala.

Vest Hemu malo falilo da ponovo prokocka prednost od tri gola

Vest Hem je u Londonu dočekao ekipu Lestera, te nakon zaista sadržajne i napete utakmice, slavio rezultatom 3:2. Ponovo će meč „čekićara“ ostati upamćen po tome da su prvo poveli sa 3:0, pa su se potom suočavali sa problemima prilikom čuvanja te prednosti. Na poluvreme su otišli sa visokih 2:0, a sve to je bilo u režiji sjajnog Džesija Lingarda koji je doživeo potpunu renesansu od dolaska u londonski tim. Engleski veznjak je prvo pogodio u 29. minuti pa potom u 44. Odmah na početku drugog poluvremena Džerod Boven (48′) je postavio visokih 3:0 i tada se činilo da su igrači Lestera u potpunosti izgubili konce utakmice. Međutim u 70. minuti Keleči Ihenačo je odličnim šutem van šesnaesterca pogodio mrežu Lukaša Fabijanskog i smanjio na 3:1. U tom trenutku u redovima domaćih ponovo se stvorila nervoza pa su do kraja bili prilično skloni greškama. Sudija je pokazao na šest minuta nadoknade a odmah u prvom Keleči Ihenačo je ponovo zabio, iskoristivši jednu od greški odbrane Vest Hema. Do kraja su čekićari uspeli nekako da sačuvaju rezultat i ostvare važna tri boda koja ih sve više približavaju Ligi Šampiona. Trenutno se nalaze na četvrtoj poziciji iza Lestera sa samo jednim bodom manje od ekipe Brendona Rodžersa.