Njukasl u 96. minutu kaznio lošu realizaciju Liverpula

U prvoj utakmici Premijer lige danas Liverpul i Njukasl odigrali su 1:1. Njukasl je u uzbudljivom finišu uspeo da izbori osvajanje boda na teškom gostovanju.

Meč je obeležila kontroverzna odluka da se poništi gol Vilsona u 92. minutu, ali je tu situaciju brzo u zaborav poslao Džo Vilok kada je postigao pogodak u 96. minutu i tako ipak doneo bod svojoj ekipi.

Prilično loša završnica domaćih koji su šansu da uvećaju svoju prednost propustili više puta provlačila se kroz ceo meč, pre svega u prvom poluvremenu kada su Mane i Salah promašili stopostotne prilike.

Prvo poluvreme u potpunosti je pripalo Liverpulu, dok se Njukasl probudio tek u drugom delu. Činjenica da domaćin nije ranije rešio utakmicu u svoju korist donela je neizvesniju završnicu, a na samom kraju i kaznu. Gosti su imali svoje prilike, najčešće iz kontri, ali su tek u nadoknadi vremena našli način da matiraju Alisona.

Strelac jedinog gola za Liverpul bio je Mohamed Salah. On je ovim pogotkom postao prvi fudbaler Liverpula koji je u 3 razlicite sezone postigao po 20 golova u Premijer ligi.

Nerešen rezultat ostavio je ekipu sa Enfilda iza Čelsija i Vest Hema na tabeli, a pomenuta dva tima sastaju se u 18.30. Njukasl je uzeo tek 36. bod ove sezone, ali kako su Fulam, WBA i Šefild daleko lošiji ove sezone, deluje da brige za opstanak među Svrakama nema.