NOVI DENVER PREJAK ZA ATLANTU: Jokić nadomak tripl-dabla, Bogdanović 9p

Košarkaši Denver Nagetsa savladali su Atlanta Hokse rezultatom 126:102. Nikola Jokić upisao je 16 poena (7/12), 10 skokova i 8 asistencija, dok je Bogdan Bogdanović zabeležio 9 poena (4/9).

Meč je obeležio debitantski nastup novog pojačanja Nagetsa Arona Gordona, koji je uspeo da postigne 13 poena za nešto više od 20 minuta. Nekoliko poena Gordon je zabeležio na asistenciju Nikole Jokića, a jedna od njih je i obeležila veče.

Druga akvizicija Denvera Džaval Mekgi nije ulazio u igru.

Držala je Atlanta priključak sve do kraja druge četvrtine, da bi zatim usledila serija Nagetsa za +10 na poluvremenu. Nastavio je Denver u istom ritmu i u drugom poluvremenu, pa je prednost dostizala i +25, što je omogućilo Majku Melounu da odmori neke ključne igrače.

Najefikasniji u ekipi Denver Nagetsa bio je Džamajkl Grin sa 20 poena, a pratio ga je Džamal Marej sa 17. U poraženom timu Trej Jang je dodao 21, a Galinari 14 poena.

Denver je ovom pobedom došao do skora 28-18 i nalazi se na petoj poziciji na Zapadu. Hoksi se drže na šestom mestu, tik iznad zone plej ina sa odnosom pobeda i poraza 23-23.