NOVOSAĐANI OSTAVILI RAZLIČITE UTISKE: Voša slavila, Proleter deklasiran u Pazaru!

Ekipe Vojvodine i Proletera odigrali su danas utakmice u okviru 28. kola Ling Long Super Lige Srbije. Vojvodina je na svom stadionu slavila protiv ekipe Inđije rezultatom 2:1, dok je drugi prvoligaš iz Novog Sada, Proleter, u gostima od Novog Pazara izgubio rezultatom 5:0.

Voši su bila potrebna svega dva minuta, za isto toliko golova. Prvo je u 17. minuti Aranđel Stojković realizovao penal, da bi već u sledećem napadu za 2:0 pogodio doskorašnji igrač Crvene Zvezde, Veljko Simić. Ekipa Inđije pružala je otpor celim tokom meča, a utešni gol postigli su iz penala u sudijskoj nadoknadi, strelac za goste bio je Nebojša Bastajić.

Ekipa Novog Pazara iznenadila je odličnom partijom protiv Proletera. Već u prvom poluvremenu rešili su pitanje pobednika, rezultat je bio 3:0. Golove za domaće postigli su, Danko Kiković (8 min), Periša Pešukić (22 min) i Branislav Tomić (28 min). Drugo poluvreme poslužilo je domaćim da overe pobedu i postave konačnih 5:0. Golove su postigli Almir Aganspahić (52 min) i Dušan Stojiljković (54 min).

U sledećem kolu Proleter ima teško gostovanje u Bačkoj Topoli, dok Voša dočekuje Novi Pazar.