ODLIČAN FUDBAL U VEČERAŠNJIM MEČEVIMA KVALIFIKACIJA: Preokreti, napetost i dosta golova

Večerašnjim mečevima, kompletirano je prvo kolo Kvalifikacija za SP u Kataru. Bilo je ovo pravo fudbalsko veče sa dosta uzbudljivih završnica i dosta golova što je najpoželjnija stvar za svakog ljubitelja fudbala.

Englezi protiv San Marina odradili malo jači trening:

Izabranici Gereta Sautgejta rutinski su savladali reprezentaciju San Marina na Vembliju, rezultatom 5:0. Gosti nisu uspeli čak ni ozbiljnije da zaprete golu Nika Poupa jer se u toj utakmici fudbal igrao isključivo ispred njihovog gola. Strelci za Englesku bili su redom: Džejms Vard-Praus (14 min), Dominik Kalvert-Luin (21 min, 53 min), Rahim Sterling (31 min) Oli Votkins (83min). Selektor Engleske uspeo je maksimalno da izrotira postavu i da priliku većini igrača iz svog rostera. Bio je ovo dominantan početak glavnog favorita kvalifikacione grupe I.

„AZURI“ sigurni protiv Severne Irske

Reprezentacija Italije rutinski je odigrala protiv Severne Irske i slavila rezultatom 2:0. Pitanje pobednika rešeno je već u prvom poluvremenu kada su azuri preko napadača, Domenika Berardija i Ćira Imobile-a postigli dva gola koja su, kasnije će se ispostaviti, bila dovoljna za siguran start i važna tri boda. Izabranici Roberta Manćinija takođe su favoriti u svojoj grupi (grupa C), a kao potencijalno najveći konkurent izdvaja se selekcija Švajcarske koja je danas slavila u Bugarskoj.

DRAMA NA „PUŠKAŠ ARENI“

Jedna od najsadržajnijih utakmica večeri svakako je duel Mađarske i Poljske. Na ovoj utakmici protivnici su podelili bodove a konačan rezultat bio je 3:3. Mađari su ranim golom Frajburgovog, Rolanda Salaja na poluvreme otišli sa minimalnom prednošću. Već na početku drugog poluvremena Adam Šalaj, povećao je prednost domaćih na visokih 2:0, da bi nekoliko minuta kasnije usledio neverovatan povratak Poljaka za samo jedan minut. Prvo je pogodio, pomalo zaboravljeni napadač Berlinske Herte, Krištof Piatek, da bi već u sledećem napadu mladi veznjak, Kamil Jožvjak izjednačio na 2:2. U samom finišu utakmice opet je usledila drama. Vili Orban vratio je domaćim vodstvo golom u 78. minutu, da bi za konačnih 3:3 pogodio, najbolji strelac Bajerna, Robert Levandovski. Do kraja utakmice bilo je napeto, a iskusni Atila Fiola je u sudijskoj nadoknadi zaradio crveni karton, te su domaći završili utakmicu sa igračem manje.

NEMCI RUTINSKI PROTIV ISLANĐANA

Iako selekcija Islanda itekako zna da iznenadi velike reprezentacije, što svedoče njihovi plasmani sa velikih takmičenja u prethodnih nekoliko godina, Nemačka ovaj put nije imala preteranih problema da izađe na kraj sa srčanim Islanđanima. Ekipa Joakima Leva slavila je rutinski, 3:0. Golove su postigli Leon Gorecka već u trećoj minuti, zatim Kai Haverc odmah četiri minute nakon njega, da bi za konačnih 3:0 pogodio Ilkaj Gundogan koji igra odlično ove sezone. Nemci su tako već od starta zauzeli očekivano prvo mesto u grupi J.

SPEKTAKL U REŽIJI RUMUNA I MAKEDONACA

Iako se to nije očekivalo, selekcije Rumunije i Severne Makedonije su odigrale meč sa mnogo uzbuđenja uz čak pet golova (3:2). Rumuni su na poluvreme otišli sa minimalnom prednošću od 1:0, a strelac je bio Florin Tanase. Početkom drugog poluvremena povećali su prednost preko Valentina Mihaila za visokih 2:0. Makedonci su „spavali“ sve do finiša utakmice kada su uspeli da za minut postignu dva gola i dođu do izjednačenja. Strelci su bili Arijan Ademi i Aleksandar Trajkovski. Ipak sreća gostiju nije potrajala dugo jer je Rumunija u 86. minuti preko Ianisa Hađija uspela da dođe do prednosti od 3:2 i osvoji tri važna boda u veoma napetoj utakmici.

KIKS ŠPANACA

Reprezentacija Španije zasigurno nije startovala Kvalifikacije onako kako je želela. U Granadi su dočekali nekadašnjeg Evropskog Prvaka, selekciju Grčke i ispustili minimalnu prednost i tri boda. Konačan rezultat bio je 1:1. Strelac jedinog gola za Španiju bio je Alvaro Morata, dok je izjednačujući gol za Grke postigao, Anastasios Bakasetas. Ovaj remi Španaca, vrlo lako bi se mogao okarakterisati i kao kiks, s obzirom da su na svim velikim takmičenjima jedan od favorita a trenutno u grupi glavni konkurent za direktan prolaz im je Švedska koju predvodi legendarni Zlatan Ibrahimović.

OSTALI REZULTATI:

Andora 0:1 Albanija- Ermir Lenjani 41. min

Lihtenštajn 0:1 Armenija- Noa Fromelt (autogol) 83. min

Moldavija 1:1 Farska Ostrva- Ion Nikolesku, MOL (9 min) / Majnhard Olsen FO (83.min)

Škotska 2:2 Austrija- Grant Henli ŠKO (71. min) Džon MekGin ŠKO (85. min) / Saša Kalajdžić AUS (55, 80. min)

Švedska 1:0 Gruzija- Viktor Klaeson (35 min)