Odlična partija Bogdanovića u porazu Atlante

Košarkaši Los Anđeles Klipersa pobedili su Atlanta Hokse rezultatom 106:93.

Klipersi su prekinuli niz od 5 poraza na domaćem parketu savladavši Atlanta Hokse bez glavnih igrača.

Poznato je odavno da nema Kavaja Lenarda i Pola Džordža, a nisu igrali ni Ajzea Hartenštajn ni Luk Kenard…

Nisu ni Hoksi bili kompletni, falili su Kem Rediš i Klint Kapela (i još par igrača), ali to nije ni blizu situacije u kojoj se nalaze Los Anđeles Klipersi.

Srpski košarkaš Bogdan Bogdanović odigrao je fantastičan meč i postigao 19 poena, od čega je 15 imao već na poluvremenu i to mu je rekord ove sezone.

Utakmica je, inače, počela njegovim poenima sa polu distance, a i Hoksi su bolje otvorili prvu četvrtinu, da bi u drugom delu tog kvartala potpuno pali i Klipersima dozvolili da se odlepe na 31:23.

Druga četvrtina je bila odlična po Hokse, uspeli su dodatno da smanje prednost, i delovalo je da sa 59:53 mogu da dođu do preokreta u nekadašnjem Stejplsu.

Ipak, kada je drugo poluvreme „stupilo“ na snagu, igra Atlante se potpuno raspala. Bogdanović je ubacio 4 poena, Tre Jang i Džon Kolins su imali mnogo loših odluka, dok su Ibaka, Kofi, Moris i ostali pogađali bez milosti.

Verovali ili ne, Atlanta je ubacila svega 40 poena u drugom poluvremenu i glatko poražena od oslabljenih Klipersa rezultatom 106:93, a razlika je mogla da bude i veća.