Odluka će pasti u LA: Neverovatni Kavaj izborio sedmu utakmicu protiv Dalasa (VIDEO)

Prva sedma utakmica ovogodišnjeg NBA plej-ofa igraće se u Stejpls centru, pošto su Klipersi zaslužujući Kavaj Lenardu i treći put u ovoj seriji slavili u Teksasu, ovaj put rezultatom 104:97.

Kavaj Lenard je za Kliperse ubacio 45 poena čime je izjednačio lični rekord u jednom meču u plej ofu. Pratili su ga Redži Džekson sa 25 poena i Pol Džordž koji je upisao dabl-dabl sa 20 poena i 13 skokova.

Luka Dončić je u novom porazu Meveriksa imao 29 poena i 11 asistencija, dok je Boban Marjanović imao opet veliku ulogu. Bio je starter i za 17 minuta je imao devet skokova i 12 poena uz šut iz igre 5/13. Takođe se istakao Tim Hardavej Džunior koji je još jednom pokazao da može da pridonese upisavši 23 poena.

Meč koji se igrao pred gotovo punom dvoranom je bio tokom svih 48 minuta veoma neizvestan. Najveću razliku Dalas je imao u drugoj četvrtini kada je bilo devet poena prednosti, ali su Klipersi to brzo nadoknadili. Smenjivali su se timovi u vođstvu sve do poslednje četvrtine kada su Klipersi napravili seriju 11:3 i od tada nisu ispuštali kontrolu nad rezultatom. Dalas je za pet i po minuta imao samo jednu trojku Dončića i ti prazni minuti su Mevse i koštali trijumfa. Kavaj je bio čovek odluke za ekipu iz LA-a, pogađao je kada je bilo najbitnije i uspeo da izbori sedmu utakmicu u Stejpls Centru.

Naredni meč Dalasa i Klipersa je u Los Anđelesu u nedelju uveče od 21 i 30.