Orlovi se poraženi vraćaju iz Japana (VIDEO)

Fudbalska reprezentacija Japana pobedila je Srbiju rezultatom 1:0 u prijateljskoj utakmici koja se igrala u okviru Kirin kupa.

Selektor Vladimir Stojković opredelio se za formaciju  3 – 4 -1 -2 i ovih startnih 11: Rajković Spajić, S. Mitrović, Pavlović N. Jović, Gudelj, Ne. Maksimović, TerzićGrujićJoveljić, Makarić

Jedini gol na utakmici viđen je na startu drugog poluvremena, kada je Junjo Ito posle korner akcije pogodio za 1:0.

Reprezentacija Srbije je u finišu prvog poluvremena imala dve šanse, preko Joveljića i Makarića, ali je realizacija izostala.

Na početku drugog dela igre Japanci su počeli znatno energičnije, stvarali šanse, a samo dva minuta posle vodećeg gola, mogli su i da dupliraju prednost jer je Kavanda imao odličnu šansu.

Pred sam kraj utakmice usledile su dva opasna udarca reprezentativca Japana i doskorašnjeg fudbalera Partizana Asana, ali je Radjković dobro reagovao i spasio gol Srbije.

Opšti utisak reprezentacije Srbije na ovoj azijskoj turneji u kojoj je odigrala 1:1 sa Jamajkom i izgubila od Japana minimalnim rezultatom je jako slab, iako su Orlovi nastupali u meštovitim sastavima.