Osasuna dozvolila samo bod Barseloni, Viljareal lako sa najvećim iznenađenjem lige

Fudbaleri Osasune i Barselone odigrali su nerešeno 2:2 (1:1), u okviru 17. kola LaLige.

Ćavijevi izabranici su bili blizu pobede, međutim,u 86. minutu su primili pogodak, te su tako ostali bez dva boda u Pamploni.

Blaugrana je stigla u goste Osasuni sa namerom da trijumfuje i tako slavi posle dva meča bez pobede.

Optimizma nije manjkalo, pošto Osasuna ne može da se pohvali dobrom formom – do ovog meča nisu znači za trijumf sedam mečeva u nizu u LaLigi.

Barsa je do vođstva došla u 12. minutu preko Nika Gonsalesa, koji je iskoristio sjajan pas Gavija.

Samo dva minuta kasnije, na centaršut Monkajole, rezultat je poravnao Garsija.

Činilo se da će pogodak Abdesamada Ezalzulija u 49. minutu biti dovoljan Barseloni za trijumf, međutim, gol vredan boda, za Osasunu je postigao Čimi Avila nakon odbitka u 86. minutu – Ter Štegen nije mogao ništa.

Barselona je ostala osma posle ovog kola, sa 24 boda, dok je Osasuna dve pozicije ispod i ima dva poena manje.

Viljareal je u meču koji se igrao ranije ovog dana savladao ekipu Raha Valjehana rezultatom 2:0.