Pali rekordi na Marakani: Pet golova u mreži Metalca za potvrdu Zvezdine istorijske sezone (VIDEO)

Fudbaleri Crvene zvezde pobedili su ekipu Metalca iz donjeg Milanovca rezultatom 5:1 i time završili ovoseznosko rekordno izdanje u Linglong Superligi Srbije.

Zvezda je sa ovom pobedom uspela da završi sezonu bez poraza, sa 35 pobeda i tri remija i tako nadmašila Seltikov svetski rekord po broju bodova u jednoj sezoni.

Tim Dejana Stankovića takođe je oborila i rekord Partizana po broju golova postignutih u sezoni sa 112 naspram prethodnog rekorda crno-belih (111).

Već u drugom minutu susreta crveno-beli su ‚‚načeli“ ekipu iz Gornjeg Milanovca kada je Gajić bio neumoljiv na asistenciju Ivanića.

Samo tri minuta kasnije El Fardu Ben koristi nesmotrenost odbrane Metalca i duplira prednost domaćina.

Zvezdi je posle ovog gola nedostajao još jedan pogodak kako bi srušila Partizanov rekord iz 1999. godine. To se i dogodilo u 34. minutu susreta, kada je ponovo Ben bio glavni protagonista ekipe iz Ljutice Bogdana. Pogodio je Zvezdin stranac za istoriju, nakon nove asistencije Mirka Ivanića.

U drugom poluvremenu je Zvezda malo usporila tempo, ali i pored toga su uspeli da dođu do dva pogotka.

Prvo je, rezervista na ovom meču, Gejlor Kanga pogodio za 4:0, posle divne asistencije Katajia.

Metalac je preko Maksimovića uspeo da ublaži poraz gostiju i da pokaže zašto je jedan od boljih igrača ovoseznoskog prvenstva.

Ipak u 77. minutu, ko drugi nego Zvezdin golgeter Milan Pavkov postavlja tačku na ovu utakmicu ali i na Zvezdinu istorijsku sezonu. Pavkov je bio precizan sa bele tačke nakon što je Ivanić oboren u 16 metara.

Crveno-bele za šest dana očekuje finale Kupa Srbije protiv Partizana na stadionu Rajko Mitić.