PARIZ KIKSAO: Monako rutinski protiv Meca

Fudbaleri PSG-a su na Parku Prinčeva ispustili priliku za osvajanje važna tri boda u borbi za titulu u Francuskoj. Pariz je izgubio minimalnim rezultatom od Lila, koji ovom pobedom zauzeo čelo tabele.

Iako je Pariz bio dominantniji, ekipa Lila uspela je da u 20. minutu postigne gol za vodstvo, a kasnije će se pokazati i gol za pobedu. Jedini gol za goste postigao je mladi Džonatan Dejvid na asistenciju njegovog imenjaka Džonatana Ikonea. Lil je ovom pobedom preskočio Pariz na tebli Francuske prve lige i sada su sa 66 bodova prvi sa tri boda prednosti u odnosu na današnje domaćine. U samom finišu utakmice, nervoza je kulminirala pa je sudija pokazao dva crvena kartona. Prvi je pripao zvezdi Pariza, Nejmaru a drugi je dobio igrač Lila Tijago Đalo.

Monako je na svom stadionu rutinski savladao Mec rezultatom 4:0. Izabranici Nike Kovača su bili bolja ekipa i zasluženo su osvojili sva tri boda. Mrežu gostiju načeo je iskusni Sesk Fabregas u 50. minuti iz penala da bi samo nakon dva minuta pojačanje iz Leverkuzena, Kevin Voland povisio na 2:0. Do kraja se u strelce još upisao sjajni Visam Ben-Jeder koji je postigao dva gola za konačnih 4:0. Monako je sada treći na tabeli i ima samo bod manje od PSG-a i četiri manje od prvoplasiranog Lila.