Partizan- Hamburg: Furiozno prvo poluvreme crno- belih (VIDEO)

Odlična igra košarkaša Partizana u prvom poluvremenu. Partizan neustrašiv za košarkaše Hamburga 65:41. Po četvrtinama je bilo (34:14), (31:27).

U redovima Partizana najefikasniji su bili Zek Ledej (15p,6sk,1as), Matijas Lesor (15p,5sk,1as) i Kevin Panter (12p,1sk,1as). U redovima Hamburga najefikasniji je bio Kejleb Homsli sa 9 poena.

Košarkaši Partizana u utakmici 10. kola Evrokupa u hali Aleksandar Nikolić dočekuju nemačku ekipu Hamburg.

U prvom duelu ove sezone Partizan je pobedio u Hamburgu sa 106:97.

Partizan je na deobi prvog mesta na skoru 7 pobeda i 2 poraza, dok je ekipa Hamburga na sedmom mestu sa skorom 4 pobede i 5 poraza.

Startna petorka Partizana je Mur, Panter, Trifunović, Ledej i Lesor. Trener Hamburga Pedro Kaljes se odlučio za DiLeo, Edidžin, Garet Braun, Homsli i Hinriks.

Sjajan početak košarkaša Partizana, dobar ritam uz agresivnu odbranu. Trener Hamburga Pedro Kaljes odmah na startu utakmice traži tajm- aut jer Partizan je poveo sa 11:3.

Lesor dobro gradi reket i ima dva ofanzivna skoka do sada.

Ekipa Hamburga forsira visok ritam i šut za tri poena. Hamburg je ekipa koja najviše

Zaista lepa košarka, Lesor uz sjajan roling zakucava. Ima priliku 2+1.

Još jednom uz sjajan ofanzivan skok Lesor postiže koš. Uspeo je da uhvati ofanzivan skok posle promašenog šuta Uroša Trifunovića.

Posle sjajne rampe Kuruc postiže trojku. Partizan odlazi na plus 17.

Panter je kaznio odbranu Hamburga. Druga njegova pogođena trojka na utakmici.

Još jednom Kevin Panter. Partizanov šuter pleše po terenu.

Ponovo Matijas Lesor kuca iz rolinga. Motivisan je Francuz na ovoj utakmici.

Posle prve četvrtine Partizan sjajnom igrom vodi 20 razlike (34:14).

Crno- beli su u prvoj četvrtini imali šest ukradenih lopti, deset skokova od toga četiri u napadu.

I u drugoj četvrtini Partizan dobro funkcioniše. Odlična kombinacija Gregora Glasa i Balše Koprivice. Sam je pod košem bio Koprivica i prikucao je loptu u koš

Posle promašaja odlično se izborio Trifunović za novi napad svoje ekipe. Odlična kretnja lopte i Madar sam na šutu za tri poena pogađa.

Hamburg je bolje započeo ovu četvrtinu i time trener Partizana Željko Obradović želi tajm- autom da preseče.

Sjajnom odbranom su se stabilizovali igrači Hamburga.

U listu strelaca se upisao i Aleksa Avramović. Avramović je imao problema sa koronom.

Dobra reakcija Lesora. Odličnu utakmicu igra bivši igrač Crvene zvezde i Monaka.

Prvi put igra pred Grobarima u hali Aleksandar Nikolić i sjajno se predstavio sa 15 poena i 5 skokova.

Uz zvuk sirene Ledej za tri poena. Sjajna akcija košarkaša Partizana.