Partizan jedva do pobede protiv Studentskog centra (VIDEO)

Košarkaši Partizana pobedili su u Podgorici Studentski centar 93:83, u okviru 16. kola ABA lige Domaćin je pružio sjajan otpor, ali je Partizan uspeo da trijumfuje u završnici.

Studentski centar otvorio je dobro utakmicu i završio prvu četvrtinu sa više postignutih koševa.

Drugu četvrtinu domaćin je nastavio u istom ritmu i bio bolji od gostiju iz Beograda i na poluvremenu vodio sa 43:41.

Partizan

Nakon desetominutne pauze utakmica se nije u mnogo čemu razlikovala od prvog dela, domaći su održavali prednost i uspeli da dođu i do maksimalnih plus sedam.

U poslednjoj deonici „Studenti“ su mogli i do plus 10, ali se Partizan serijom od 7-0 brzo vratio u rezultatski egal.

Kroz celu utakmicu crno-beli su se mučili sa branjenjem obruča pa su domaći „slavili“ u tom segmentu sa neverovatnih 15 na prema 5 skokova.

Ipak, nakon što je uspeo da vrati rezultat u egal, Parni valjak je boljom odbranom, i dobrom igrom u tranziciji došao do željene pobede.

Najefikasniji u Studentskom centru bio je fenomenalni Kenan Kamenjaš sa 20 poena i 12 skokova. Pratio ga je Edvards sa 18 postignutih poena i 5 skokova.

U ekipi Željka Obradovića najkorisniji je bio Kevin Panter sa 17 poena i tri skoka.

Crno-beli se nalaze na prvom mestu ABA lige sa skorom 13-2, i utakmicom više u odnosu na drugoplasiranu Crvenu zvezdu (13-1).

Sledeću utakmicu Partizan igra već u utorak, kada u 10. kolu Evrokupa dočekuje Hamburg u Štark areni.