Partizan se vraća na pobedničke staze, Litvanci namučili Obradovićevu ekipu

Košarkaši Partizana savladali su u okviru petog kola Evrokupa, litvanskog predstavnika Lijatkabelis rezultatom 84:77.

Iako je Partizan važio za apsolutnog favorita u ovom duelu, gosti su pokazali da će meč biti sve, samo ne lagan. Crno-beli su na kraju prve četvrtine imali šest poena prednosti, da bi u drugoj četvrtini Lijatkabelis pokazao bolju igru i smanjio tu prednost na samo pola koša razlike.

Na pauzi između poluvremena, imao je Obradović šta da zameri ali i savetuje svojim igračima, što je očigledno urodilo plodom.

Došao je Partizan vrlo brzo na dvocifrenu prednost (+12 u jednog trenutku), međutim Litvanci su i ovu razliku uspeli da prepolove i ponovo rezultatski priđu domaćima.

Poslednja četvrtina nimalo se nije razlikovala od prethodne tri. Neizvesna završnica i kvalitetna košarka napravile su od meča pravu dramu.

Ipak Partizan je uspeo da sakupi snage i više koncentracije za poslednjih deset minuta, te su izabranici čuvenog Žoca, slavili nakon dva poraza.

Najefikasniji u redovima Partizana bio je Zak Ledej sa 19 poena, pet skokova i jednom asistencijom. Pored njega istakli su se i Gregor Glas te Alen Smailagić sa po 13 poena. Slovenac u dresu Partizana, upisao je uz to četiri skoka i dve asistencije, dok je Smailgaić imao čak 12 skokova i jednu asistenciju.

U redovima gostiju, najefikasniji bio je Orelik sa 19 poena jednim skokom i dve asistencije.

Partizan se sa ovom pobedom izjednačio na čelu grupe A sa Huventudom i Lokomotivom koji imaju isti omjer pobeda i poraza (4:1).

Crno-belima slede dva teška meča u ABA ligi protiv Budućnosti i Igokeje.