Pet golova u mreži Dmitrovića: Atletiko pokazao da ne planira ispustiti prvo mesto

Atletiko Madrid je u okviru 33. kola La Lige deklasirao ekipu Ajbara sa visokih 5:0.

Domaći su pitanje pobednika rešili već u prvom poluvremenu sa dva gola Anhela Koree u razmaku od dva minuta (42′, 44′). U drugom poluvremenu samo su potvrdili dominaciju, pa se u strelce upisao Janik Karasko u 49. minuti te Markos Ljorente sa dva gola (53′, 68′) za konačnih 5:0.

Ovo je veoma važna pobeda za Atletiko koji je imao problema sa formom u poslednje vreme. I dalje su na prvom mestu sa 70 bodova što je četiri više od gradskog rivala Reala koji večeras gostuje Hetafeu. Sa druge strane Ajbar je poslednji i već dugo ne znaju za pobedu u prvenstvu a ispadanje u niži rang sve je izvesnije.