PIKSI POLOŽIO PRVI TEST: Tandem Tadić-Mitrović matirao neugodne Irce (VIDEO)

Fudbalska Reprezentacija Srbije ostvarila je pobedu na startu Kvalifikacija za Svetsko prvenstvo u Katru, pošto je slavila u Beogradu protiv selekcije Irske rezultatom 3:1.

Loše su započeli Orlovi utakmicu pošto su Irci prvi stigli do pogotka preko Alana Brauna koji je na asistenciju Kaluma Robinsona smestio loptu iza Dmitrovića.

Međutim ‚‚Orlovi“ su napadali, stvarali šanse i iz prve ozbiljnije su stigli do izjednačenja u 40. minutu susreta preko Mladog Vlahovića koji je bio precizan nakon asistencije glavom Dušana Tadića.

Na poluvreme se otišlo pri rezultatu 1:1, koji je svakako odgovarao Ircima, ali ne i Stojkoviću koji je reagovao izmenom i umesto Filipa Mladenovića ubacio znatno ofanzivnijeg Filipa Kostića.

Imala je Srbija šansu odmah na startu drugog poluvremena ali posle udarca Saše Lukića rezultat je ostao nepromenjen.

Ključan momenat u meču se dogodio u 63. minutu kada je Aleksandar Mitrović ušao u igru umesto Filipa Đuričića. Za samo 6 minuta je Mitrović uspeo da postigne dva pogotka, majstorski lob u 69. minutu i udarac glavom u 75. su doneli Srbiji prednost od 3:1.

Na oba gola Mitrovića, asistirao je Tadić koji je uz napadača Fulama bio ubedljivo najbolji pojedinac na utakmici.

Irska je do kraja stigla do još jednog pogotka. Posle greške Stefana Mitrovića, Kolinsu nije bilo teško da smesti loptu u praznu mrežu.

Na kraju tri bitna boda za Srbiju u debiju Dragana Stojkovića na klupi ‚‚Orlova“, na startu kvalifikacija. Drugi meč u grupi A igrali su Portugal i Azerbejdžan gde je domaćin slavio rezultatom 1:0.