Plavci bolji od Pevaca: Plasirali su se u novo finale EFL kupa

Čelsi u revanšu polufinalnog susreta EFL kupa je bio bolji od Totenhema i plasirali su se u novo finale tog takmičenja. Protivnik u finalu će mu biti bolji iz susreta Liverpul- Arsenal.

Jedini pogodak na utakmici je postigao nemački defanzivac Antonio Ridiger u 18. minutu iz kornera koji je izveo Mejson Maunt. Fantastično je nadskočio defanzivce Totenhema i sjajnim udarcem glavom zatresao mrežu domaćeg tima. Pre ovog gola u 12. minutu utakmice sjajnu priliku propustio je napadač Čelsija Romelu Lukaku pošto je imao situaciju „jedan na jedan“ sa golmanom, međutim fantastično je intervenisao golman domaćeg tima Pjerluiđi Golini.

Uspeo je Totenhem na ovoj utakmici da zatrese mrežu golmanu Čelsiju Kepi Arizabalagi, ali on je uz pomoć VAR tehnologije opravdano poništen pošto se strelac pogotka Hari Kejn našao u nedozvoljenoj poziciji.

U prvoj utakmici polufinala, Čelsi je slavio rezultatom 2:0. Strelci za Čelsi bili su Kai Haverc i Ben Dejvis koji je zatresao sopstvenu mrežu. Trener Čelsija Tomas Tuhel nema vremena da slavi ovu pobedu jer ga već za tri dana očekuje meč sezone u Premijer ligi protiv Mančester sitija koji beži „plavcima“ deset bodova posle 21. kola. Dok trener „pevaca“ Antonio Konte nade ulaže u naredne utakmice Premijer lige gde svim snagama želi da sa Totenhemom sledeće sezone izbori izlazak u Evropu.