PODELA BODOVA NA ELAND ROUDU: Lids i Čelsi remizirali, golovi izostali!

U okviru 28. kola Engleske Premijer Lige, ekipe Lidsa i Čelsija odigrale su nerešenim rezultatom, 0:0.

Iako rezultat to ne pokazuje, utakmica je od samog početka bila dinamična, što ne čudi s obzirom na ofanzivan fudbal koji praktikuju i jedni i drugi. Lids je već u šestom minutu uspeo da postigne gol, koji je poništen zbog ofsajda Patrika Bamforda. Plavci su u toku prvog poluvremena napadali preko nemačkog reprezentativca Kai Haverca koji je u početnoj formaciji bio najistureniji. Najbolju priliku za domaće imao je Tajler Roberts, čiji je udarac uz pomoć prečke uspeo da zaustavi sjajni golman Čelsija, Eduard Mendi. Senegalcu je ovo 14. utakmica bez primljenog gola, a proglašen je i igračem utakmice.

Drugo poluvreme nije bilo ništa manje uzbudljivo od prvog, a domaćini su bili konkretniji. Rafinja je već u desetom minutu nastavka imao šansu da postigne gol iz peterca, međutim Mendi je sjajnom intervencijom zaustavio šut. Dobru partiju pružio je i mladi francuz Ilan Meslije na golu Lidsa. Najbolju šansu za goste imao je Antonio Ridiger koji je iz daljine pokušao da iznenadi golmana Lidsa, koji je ipak bio na pravom mestu.

Sudija na meču bio je Kevin Frend koji nije imao previše posla, osim podeljena tri žuta kartona od kojih su sva tri pripala igračima Lidsa. Njemu je iz VAR sobe pomagao Stjuart Atvel. Utakmicu je obeležila i povreda Patrika Bamforda, koji je uz Rafinju, najbolji pojedinac u timu iz Zapadnog Jorkšira. On je do sada pogađao mrežu 13 puta, a upisao je i pet asistencija. Lids se sada nalazi na 11. poziciji i deset bodova je udaljen od „opasne“ zone. Čelsi je sa ovim bodom osigurao, bar za sada, četvrtu poziciju ispred Vest Hema koji sutra gostuje Mančester Junajtedu.

Novi trener Čelsija, Tomas Tuhel, beleži sjajne rezultate i ovo mu je već dvanaesta utakmica bez poraza uz primljena svega dva gola, računajući i evropski duel sa Atletikom iz Madrida.

U narednom, 29. kolu, ekipa Lidsa putuje u London, gde gostuje Fulamu, dok Čelsi ima „prazno“ kolo.