Podela bodova u 197. Milanskom derbiju

Milan i Inter odigrali su nerešenu utakmicu u okviru 12. kola Serije A, a konačan rezultat bio je 1:1.

Iako je konačan rezultat postavljen u 17. minutu, iza naš je fudbalski, veoma sadržajan meč.

Nerazuri su prvi došli do vodstva, nakon penala koji je realizovao Hakan Čalhanoglu u 11. minutu utakmice.

Samo šest minuta kasnije Stefan De Vrij je centaršut iz slobodnjaka, nespretno poslao iza leđa svog golmana za izjednačenje rosonera.

U samom finišu prvog poluvremena, Inter je dobio priliku da ponovo dođe do vodstva iz penala, ali je udarac Lautara Martineza, odlično pročitao golman Milana, Ciprian Tatarusanu, te je rezultat ostao isti.

U drugom poluvremenu dosta konkretniji bio je Milan, ali na sreću gostiju golova nije bilo.

Najbolje šanse u drugom delu imali su Zlatan Ibrahimović i Aleksis Salemakers.

Ibrahimović je u 82. minutu odlično šutirao iz slobodnjaka ali je Handanović bio na visini zadatka, dok je Salemakers u 90. minutu pokazao svoje šuterske sposobnosti, ali je stativa bila saveznik Intera.

Napoli je tako ostao na čelu Serije A sa 32 boda i gol razlikom 24:4. Milan je na drugom mestu sa istim brojem bodova, ali nešto slabijom gol razlikom, dok je Inter treći sa 25 bodova.