Poluvreme: Zvezda na dvocifrenoj razlici, crno-beli bez rešenja (VIDEO)

Košarkaši Crvene zvezde na poluvremenu prvog ovosezonskog derbija u ABA ligi vode protiv košarkaša Partizana rezultatom 32:21

Zvezda je bolje otvorila utakmicu, i nekoliko dobrih odbrana uspela je da pretvori u poene na drugoj strani, te je posle prva 3 minuta bilo 7:0 za crveno-bele.

Uspeo je Partizan preko Pantera da se upise na semafor, pa i da uhvati rezultatski ptiključak, ipak Zvezda opet uspeva da se odlepi i završi četvrtinu rezultatom 15:7.

U drugoj četvrtini je Zvezda nastavila sa visokim presingom na koji bekovi Partizana nisu imali odgovor.

Mnogo izgubljenih lopti, rezultiralo je omiljenom napadu Dejana Radonjića, a to je iz tranzicije. Nakon baš jedne takve situacije, Madar je napravio nesportski faul nad Kalinićem, posle čijih slobodnih bacanja je Kuzmić pogodio za novu najveću prednost crveno-belih +9.

Na kraju su izabranici Dejana Radonjića na krilima sjajnog Luke Mitrovića otišli i na + 11 na kraju prvog poluvremena.