Poluvreme: Zvezdina škola košarke u Sankt Peterburgu (VIDEO)

Crvena Zvezda gostuje u Sankt Peterburgu ekipi Zenita u okviru 13. kola Evrolige. Trenutno je poluvreme, a crveno-beli imaju prednost od čak 14 koševa (28:42).

Dovoljno vremena je imao Dejan Radonjić da pripremi svoju ekipu za drugi duel sa ruskim timom posle teškog poraza od Uniksa u Beogradu. Da je to vreme bilo dragoceno, pokazalo se na samom startu meča.

Zvezda je od prve pištaljke bila bolja ekipa, furiozno su ušli u prvu deonicu. Odbrana je očekivano bila na vrhuncu, ali Zvezda je prednost stekla u napadu, koji je tekao tečno.

Kalinić je odlično poenterski započeo meč i završio sa 8 poena prvu deonicu, u kojoj su crveno-beli imali i +9. Intenzitet koji su postavili igrači Zvezde nije padao ni u drugoj deonici.

Crveno-beli su se bolje snalazili u jednom brzom meču sa puno igre u tranziciji, uz mnogo izgubljenih lopti na obe strane. U drugu deonicu osim čvrste odbrane obeležile su i minijature Nejta Voltersa, koji je bio pogon napada crveno-belih. Zvezda je na poluvreme otišla sa neverovatnih +14 .