Portugal preuzeo poziciju lidera, Orlovi na potezu

Portugal je savladao selekciju Azerbejdžana rezultatom 3:0 i tako ponovo zauzeo prvu poziciju u kvalifikacionoj grupi A za SP u Kataru.

Portugal je u ovom meču bio potpuni favorit a jedino što je bilo upitno jeste, kojim rezultatom će na kraju tim sa Pirinejskog poluostrva slaviti.

Otpor domaćih trajao je 26. minuta, a onda je Bernardo Silva savršenim udarcem doneo vodstvo svom timu.

Samo pet minuta kasnije Diogo Žota maestralno šalje loptu koju u šesnaestercu prihvata Andre Silva i donosi gostima prednost od dva gola na poluvremenu.

Overu pobede doneo je Diogo Žota koji je, nekarakteristično za njega, dočekao centaršut i glavom zabio za konačnih 3:0.

Portugalci su ovom pobedom zauzeli čelo grupe A, a ukoliko Srbija večeras slavi u Dablinu protiv Irske, ponovo će se vratiti na drugo mesto.