PORTUGALSKI MEDIJI OŠTRO O UTAKMICI PROTIV SRBIJE: Poništen nam je čist gol

Ko god je gledao sinoćni duel Srbije i Portugala, složio bi se da je nerešen rezultat najrealniji ishod utakmice. Ipak ne treba zanemariti činjenicu da bi u slučaju prisustva VAR tehnologije situacija možda bila drugačija. Portugalski mediji ne prestaju da kritikuju suđenje u Beogradu, te smatraju da je njihova fudbalska reprezentacija „opljačkana“.

Prvo poluvreme utakmice definitivno je pripalo gostima sa Pirinejskog poluostrva, dok je u drugom ipak proradio srpski inat, pa bez ustručavanja možemo reći da smo apsolutni pobednici drugih 45 minuta. Ipak jedna situacija iz sudijske nadoknade odvukla je paznju sa oba poluvremena. U 93. minutu, posle velike greške Marka Dmitrovića, Kristijano Ronaldo bio je na korak do gola. Međutim, srpski štoper, Stefan Mitrović, odlučio je da popravi utisak o problematičnoj odbrani „Orlova“ i spasi bod protiv Evropskog prvaka. Ipak, usporeni snimci i razni uglovi, pokazuju da je Mitrović možda bio „kratak“ za nekoliko centimetara, ali važna je konačna odluka sudije koji je rekao da lopta ipak nije prešla liniju.

Mediji u ovoj zemlji takođe su ogorčeni na pomoćnog i glavnog sudiju, pa tako popularni „O Žogo“ piše o „skandalu u Beogradu“ navodeći reči selektora Fernanda Santoša koji je na konferenciji za medije kazao da je mu je arbitar Dani Makeli priznao da je pogrešio.

„O Žogo“ žali za VAR tehonologijom koja je toliko puta u prošlosti kritikovana zbog milimetarskih ofsajda ili sličnih situacija, ali ovoga puta ovaj portugalski medij plače za VAR-om – „VAR-e slatko VAR-e“.

Jedan od najčitanijih listova „A Bola“ bio je više samokritičan, nego što je plakao nad sudbinom. Oni ističu da je njihova reprezantacija trebalo da završi posao nakon što je vodila 2:0, a ne da bude u situaciji da u poslednjim minutima juri pobedu.

Portugalski „Rekord“ na naslovnicu, velikim slovima, stavio je „pljačka“ ističući to što ih je Dani Makeli žestoko oštetio. Takođe, pisali su i o bacanju kapitenske trake od strane Kristijana Ronalda, koji se posle toga izvinio javnosti.

Ipak, obe reprezentacije neće imati puno vremena za „izvlačenje linija“, jer ih već za dva dana očekuju nove utakmice i drugi protivnici. Srbija putuje u Baku, dok Portugalci idu u Luksemburg.