Potpuni obrt u završnici Bundeslige: Keln u baraž a Verder u drugu ligu

Završnica Bundeslige, očekivano je ponudila odličan fudbal, ali i dramatičnu završnicu u kojoj je najlošije prošao Verder iz Bremena koji će nakon dugo vremena u drugu ligu. Keln je minimalnom pobedom protiv Šalkea ipak izborio baraž i imaće šansu da u baražu obezbedi da i sledeće sezone igra u najjačem rangu nemačkog fudbala.

U Ligu Šampiona direktno su se plasirali: Bajern Minhen, RB Lajpcig, Borusija Dortmund i Volfsburg. Ligu Evrope igraće Ajntraht Frankfurt i Bajer Leverkuzen, dok će u Ligu Konferencija ekipa Union Berlina.

Dortmund je na svom stadionu slavio proti Bajer Leverkuzena rezultatom 3:1. Dvostruki strelac bio je Erling Haland a jednom se u strelce upisao Marko Rojs. Utešni gol za Leverkuzen postigao je Lars Bender iz penala.

Ajntraht Frankfurt slavio je protiv Frajburga rezultatom 3:1. Sva četiri gola videli smo u drugom poluvremenu. Strelci za Frankfurt bili su: Andre Silva iz penala, Almami Ture i Ragnar Aće. Strelac za Frajburg bio je Jeong-Vu-Jong.

Slika

Verder Bremen i Šalke sledeće sezone igraće drugu ligu Nemačke a Keln će imati priliku da se izbori za opstanak preko baraža koji je obezbedio današnjom pobedom protiv Šalkea.

Slika

Verder Bremen je neslavno završio ubedljivim porazom od Borusije Menhengladbaha rezultatom 2:4. Gosti su poveli već u trećoj minuti preko Larsa Štindla a overu pobede potvrdili su tek u drugom delu utakmice. Redom su pogađali: Markus Turam, Rami Bensebaini i Florijan Nojhaus. Verder je u finišu uspeo ublažiti poraz golom Milota Rašice i Niklasa Fulkruga.