Potpuni preokret na Selhurst parku

Kristal Palas, je nakon sjajnog preokreta, na Selhurst parku slavio protiv Aston Vile, rezultatom 3:2.

Gosti su bolje otvorili prvo poluvreme, a do vodstva su stigli već u 17. minuti, nakon sjajnog projektila Džona MekGina sa dvadeset metara. Izjednačenje domaćima, doneo je iskusni Kristijan Benteke, nakon što je odlično ispratio centaršut mladog Tarika Mičela, te iskoristio svoju visinu i glavom postigao gol za 1:1. Ni puna dva minuta nije trajala sreća domaćih igrača, jer je Oli Votkins odlično ispratio centaršut te glavom spustio loptu na drugu stranu, gde ju je dočekao Anvar El-Gazi koji je matirao nemoćnog Džeka Batlenda.

U drugom poluvremenu, domaći su preuzeli potpunu kontrolu nad utakmicom. Nakon nekoliko prilika, izjednačujući gol, postigao je najbolji igrač Palasa, Vilfred Zaha u 75. minuti. Manje od deset minuta kasnije, gužvu u šesnaestercu iskorištava mladi Tarik Mičel, te postiže svoj prvi seniorski gol i ujedno odlučujući na ovoj utakmici za konačnih 3:2.