Preokret Barselone u režiji Grizmana

Ekipa Barselone slavila je u gostima protiv Viljareala rezultatom 1:2. Oba gola za katalonce postigao je Antoan Grizman i tako doneo svojoj ekipi tri boda sa kojim su se izjednačili na tabeli sa drugoplasiranim Real Madridom.

Nije utakmica počela baš dobro po ekipu Barselone. Samuel Čukvueze je u 26. minuti pogodio mrežu Andrea Ter Štegena i doneo domaćima vodstvo. Samo dva minuta kasnije Grizman je izjednačio da bi u 35. ponovo pogodio za 2:1, što će, kasnije će se ispostaviti, biti gol za pobedu Barselone.

Atletiko Madrid je i dalje prvoplasirani sa 73 boda, uz večerašnju utakmicu protiv Atletik Bilbaa. Real Madrid i Barselona izjednačili su se sa brojem bodova (71), ali ekipa Barselone ima utakmicu manje.