Preokret Liverpula u Mančesteru! Redsi se mole za kiks Čelsija (VIDEO)

Fudbaleri Liverpula pobedili su Mančester Junajted u gostima rezultatom 4:2 u odloženom meču 34. kola Premijer lige i ostali u trci za plasman u Ligu šampiona.

Crveni su peti sa 60 bodova i sa utakmicom manje imaju četiri boda manje od četvrtoplasiranog Čelsija, dok su Crveni đavoli drugi sa 70.

Ovo je bila prva pobeda Liverpula na Old Trafordu još od marta 2014. godine, a tek prva za Jirgena Klopa.

Ole Gunar Solšer je napravio deset izmena u startnoj postavi u odnosu na duel sa Lesterom, a meč na Old Trafordu žestoko je počeo sa obe strane.

Najpre su gosti tražili penal zbog igranja rukom Erika Bejlija u šesnaestercu, a potom je Edinson Kavani u 6. minutu nije uspeo da kazni veliku grešku Alisona i loptu pošalje u mrežu.

Junajted je poveo u 10. minutu. Gol je pripisan Brunu Fernandešu, ali najveće zasluge idu na adresu defanzivca Liverpula Natanijela Filipsa koji je zakačio loptu, promenio joj pravac i poslao iza leđa Alisona.

Mančester- Liverpul

Sudija Li Mejson je u 26. minutu pokazao na belu tačku nakon što je Bejli odneo i loptu i Filipsa, ali je posle asistencije VAR preinačio odluku.

Ipak, Crveni su izjednačili u 34. minutu pogotkom Žote. Portugalac se fantastično snašao i petom savladao Hendersona posle asistencije Filipsa.

Ekipa sa Enfilda je do odlaska na odmor preokrenula rezultat. Raspoloženi Roberto Firmino je u trećem minutu nadoknade sjajno reagovao na centaršut i pogotkom glavom doneo prednost svom timu – 2:1.

Isti igrač je tek što je počelo drugo poluvreme po drugi put matirao Hendersona i najavio veoma važan trijumf Liverpula.

Žota je u 59. minutu pogodio stativu, a nadu domaćoj ekipi da može da izbegne drugi uzastopni poraz vratio je Markus Rašford. Engleski reprezentativac je u 68. minutu iskoristio odlično dodavanje Kavanija za 2:3.

Ubrzo je Mejson Grinvud bio u dobroj poziciji, šutirao je sa samo nekoliko metara, ali je jedan igrač gostiju uspeo da interveniše na gol liniji.

Do kraja meča Fernandeš je u 79. minutu solidno šutirao iz slobodnog udarca, ali preko prečke.

Konačan rezultat posle brze kontre gostiju postavio je Mohamed Salah u 90. minutu.

Liverpul u sledećem kolu gostuje Vest Bromu, a Junajted dočekuje Fulam.