Preokret na Parku Prinčeva

Mančester Siti slavio je u prvoj utakmici polufinala Lige Šampiona u gostima na „Parku prinčeva“ protiv PSŽ-a, a rezultat je bio 1:2

Parku Prinčeva

U prvom poluvremenu gosti su držali loptu u svom posedu, ali nisu uradili ništa konkretno. Sa druge strane Pariz je imao bolje šanse, te su u 15. minuti nakon kornera poveli golom Markinjosa.

Pauza na poluvremenu je očigledno prijala „građanima koji su drugo poluvreme otvorili veoma disciplinovano. Počeli su da pritiskaju odbranu Pariza, što je rezultiralo sa brza dva gola. Kevin De Brujne pogodio je za izjednačenje u 64. minuti nakon lošije reakcije Kejlora Navasa. Konačnih 1:2 postavio je Rijad Mahrez u 71. minuti sjajnim udarcem iz slobodnjaka, uz pomoć loše reakcije živog zida. Posao gostima dodatno je olakšao crveni karton Idrisa Geje u 77. minuti utakmice.

Slika

Do kraja utakmice nastojali su građani da postignu i treći gol, međutim rezultat je ostao 1:2. Ovo je velika pobeda ekipe Pepa Gvardiole, a uzvratna utakmica zakazana je za utorak. Iako trenutni rezultat daje veliku prednost Sitiju, karte za prolaz u finale su još itekako otvorene.