Prvo im očitali lekciju o fudbalu a potom izjednačili u finišu: Lids deli bodove sa Redsima

Lids je na „Eland Roudu“ odigrao nerešenu utakmicu protiv Liverpula rezultatom 1:1.

Lids

Ekipa Lidsa jasno je pre utakmice dala do znanja šta misli o novonastaloj situaciji vezanoj za Super Ligu, čiji su osnivači članovi velike šestorke u Engleskoj. Svi igrači tima iz Zapadnog Jorkšira, izašli su sa majicama na kojima je pisalo „Zaradite na terenu“, aludirajući na Ligu Šampiona i „Fudbal je za navijače“ te su na taj način poslali snažnu poruku, kako ekipi Liverpula, tako i ostalim klubovima koji žele da učestvuju u celoj situaciji.

Image

Redsi su poveli u prvom poluvremenu, a strelac je bio Sadio Mane u 31. minuti. Nakon toga i jedni i drugi su imali svoje šanse, ali golom Dijega Ljorentea u 87. minuti, utakmica je završena podelom bodova.

Liverpul je sa ovim bodom ostao na šestoj poziciji sa 53. boda dok je Lids trenutno deseti sa sedam bodova manje.