PSG SIGURAN U STRAZBURU: Borba za titulu se nastavlja

Uspeli su igrači PSG-a da pobede ekipu Strazbura u 32. kolu Francuske Lige 1, a rezultat je bio 1:4

Nakon kiksa na „Parku prinčeva“ protiv najvećeg konkurenta za titulu ove sezone, Lila, uspeli su tamno plavi da ostvare važnu pobedu u gostima i nova tri boda u borbi za titulu.

Već u prvom poluvremenu, PSG je rešio pitanje pobednika a rezultat je bio 0:3. Redom su za goste pogađali, Kilijan Embape (16′), Pablo Sarabia (27′) i Mojze Kin (45′). U drugom poluvremenu, samo minut nakon ulaska u igru, Dion Mojze Sahi smanjio je na 1:3, da bi konačnih 1:4 postavio Leandro Paredeš u 79. minuti.

Ovom pobedom, PSG je na drugom mestu Lige 1 sa 66 osvojenih bodova iz 32. odigrane utakmice, iznad njih je ekipa Lila koja ima tri boda više, iz istog broja utakmica kao i PSG. Prate ih ekipe Liona i Monaka sa 61, odnosno 62, koje sutra igraju svoje utakmice 32. kola.