PSŽ poveo u trci za titulu, čeka se odgovor Lila

Fudbaleri PSŽ-a savladali su Lens sa 2:1 na svom stadionu u 35. kolu francuske lige i tako privremeno preuzeli prvo mesto na tabeli.

Kao i u Ligi šampiona, Pariz je bio dominantan u prvom delu igre, ali su u drugom poluvremenu spustili gard.

Nejmar je u 33. minutu svojim sedmim golom u ligi doneo prednost domaćima. Drugo poluvreme PSŽ je otvorio nešto slabije, ali je štoper Markinjos u 59. ponovo bio strelac za svoj klub i povećao na 2:0.

Opustili su se Parižani i kazna je došla samo dva minuta kasnije. Ganago je smanjio prednost domaćih i dao Lensu šansu u završnici meča. Gosti su pokušali da izjednače, otvorili se i krenuli napred, ali nisu mogli do drugog gola.

Mauro Ikardi je postigao pogodak u 83. minutu, ali je on poništen zbog ofsajda pa je tako konačan rezultat ostao 2:1.

Pariz je sada preuzeo prvo mesto na tabeli sa 75 bodova, ekipa Lila ima 73 uz utakmicu manje koju će odigrati večeras.

Ekipa Lensa ima odličnu sezonu i nalazi se na petoj poziciji, odmah iza timova koji se bore za titulu. Cilj Lensa biće da se zadrži na ovoj poziciji i tako rezerviše svoje učešće u Ligi Evrope.