Radonjić sjajnom asistencijom zadržao Hertu na sigurnom

Herta je na gostovanju u Gelzenkirhenu savladala ekipu Šalkea, rezultatom 1:2, nakon sjajnog preokreta. U akciji kod pobedničkog gola Herte direktno je učestvovao, Nemanja Radonjić sjajnom asistencijom.

Domaći su već odavno svesni da će od sledeće sezone biti drugoligaši, ali uprkos tome večerašnji meč sjajno su otvorili, jer su poveli već u šestoj minuti utakmice preko Amina Harita.

Vodstvo domaćih nije dugo potrajalo jer je iskusni Dedrik Bojata, najviše skočio nakon centaršuta iz slobodnog udarca, te zakucao loptu u desne rašlje za izjednačenje. Celo drugo poluvreme gosti su bili konkretniji, a u 74. minuti usledila je nagrada. Nemanja Radonjić je sjajnim centaršutom pronašao saigrača, Džesika Engankama u šesnaestercu a Nemac nije imao preteranih problema da je pospremi u mrežu za konačnih 1:2.

Herta se trenutno nalazi na 13. poziciji sa 34 boda što je tri više od zone ispadanja. Svakako da tim iz Berlina i dalje nije najbezbedniji, ali skor od sedam utakmica bez poraza im itekako daje nadu i povoljnu poziciju za opstanak na kraju.