Real siguran na Santijago Bernabeu, preko 300 golova za Benzemu!

U okviru 20. kola španske Primere Real Madrid je kao domaćin pobedio ekipu Valensije, rezultatom 4-1.

Domaćin je poveo golom u 43. minutu, to je ujedno bio i 300. gol za Karima Benzemu u dresu Reala, koji se dodatno približio velikanima, kao što su Di Stefano i Raul na večnoj listi strelaca Reala iz Madrida.

Vinisijus Žunior je otvorio drugo poluvreme idealno za svoj tim, postigavši dva gola na samom startu drugog poluvremena.

Gosti su smanjili na 3-1, golom u 76. minutu i to nakon što je Kurtoa uspeo da odbrani penal, lopta se odbila Gonzalu Guedešu direktno na glavu, koji je iz drugog pokušaja bio mnogo sigurniji. Konačan rezultat ispostaviće se postavio je ponovo najbolji strelac Primere Karim Benzema, pogotkom u 88. minutu.

Nakon 20. kola Real ostaje na prvom mestu La lige sa osvojenih 49 bodova, dok je Valensija tek 9. sa svega 28 bodova.