Realu pripao derbi Madrida, Jović podelio minutažu sa Benzemom

Fudbaleri Real Madrida u velikom gradskom derbiju 17. kola prvenstva Španije pobedili su Atletiko 2:0 i napravili veliki korak ka osvajanju titule.

Kraljevski klub je ostvario sedmi uzastopni trijumf u La ligi i sa 42 boda ubedljivo je prvi, dok je aktuelni šampion posle trećeg neuspeha u sezoni ostao na četvrtoj poziciji sa čak 13 bodova manje od komšija.

Interesantno je da je Real poslednji poraz od Atletika u prvenstvu doćiveo još 27. februara 2016. godine. Kada su u pitanju samo utakmice u La ligi, Kraljevski klub je mnogo uspešniji – 90 pobeda, 40 remija i 39 trijumfa Jorgandžija.

Ekipa Karla Ančelotija povela je u 16. minutu pogotkom oporavljenog Karima Benzeme. Francuski reprezentativac odlično je reagovao na dodavanje Vinisijusa Žuniora i volej udarcem savladao Jana Oblaka.

Karim Benzema, Atletiko Madrid

Benzema je upisao 12. pogodak ove sezone u 15 mečeva u La ligi, ali je na poluvremenu ipak ostao u svlačionicu, a šansu je dobio Luka Jović.

Kraljevski klub je prednost duplirao u 57. minutu posle sjajne akcije u kojoj je učestvovao i reprezentativac Srbije. Sve je krenulo iz poslednje linije, a posle svega pet dodavanja i 14 sekundi lopta je po drugi put bila iza leđa slovenačkog čuvara mreže. Strelac je bio Asensio, a asistent ponovo raspoloženi Vinisijus Žunior.

Kada se pogleda statistika vidi se da su domaći 61 odsto vremena imali loptu u posedu, ali i duplo manje udaraca u okvir gola od Simeneovog tima – 6-3. Međutim, pokušaji Antoana GrizmanaŽoao Feliksa, Tomasa Lemara… nisu završila u mreži domaće ekipe.

Real u sledećem kolu dočekuje Kadiz, a Jorgandžije idu u goste drugoplasiranoj Sevilji.